David Kurňavka

Digitálnej illustrácií sa intezívne venujem niečo vyše jedného roka a pol a stále hľadám mne najbližší výtvarný prejav. Na začiatku ma veľmi bavila striktne čierno biela ilustrácia, no postupom času začínam pracovať aj s farbou. Moje veci nesú náznaky symbolizmu, taktiež sa pokúšam o štylizovaný hyper-detail. Ale ako som spomínal, moje výtvarno sa stále mení a sám som zvedavý, ako budú vyzerať moje ilustrácie do budúcna.

Proč jsem se přihlásil: skúsenosť, príležitosť a mega výzva :)

Antimultivitamin - Jan Vajda

Jmenuju se Jan Vajda a vytvářím ilustrace pod vlastní značkou Antimultivitamin. Kreslím především na počítači s využitím tabletu, kde se snažím plně využívat možnosti tohoto zařízení. Moji oblíbenou disciplínou je navrhování stylově různorodých charakterů. Zabývám se také tvorbou log a grafiky.

Proč jsem se přihlásil: protože doufám, že mě nevyberete :)

Emil Norm

Emil se do komiksů zamiloval již v útlém mládí. Obdivoval hlavně americkou školu. Okolnosti ho však přinutily, aby se místo kreslení padouchů a superhrdinů, vydal na dráhu designéra. Postupně pak střídal různé obory, nikdy ale nebyl spokojený a nikde dlouho nevydržel. Pak se ale zúčastnil Secret Wars a i díky tomu si poprvé uvědomil, že nebude nikdy šťastný, dokud nebude dělat to, co miluje nejvíc. A tak začal konečně kreslit komiksy a plnit si svůj dávný sen. A tak momentálně tvrdě pracuje na vlastním komiksovém albu.

Proč jsem se přihlásil: nemám po večerech co dělat

Tomáš Kučerovský

V roce 2000 společně s Tomášem Prokůpkem založil komiksový sborník Aargh!, na jehož základě vzniklo v r. 2004 vydavatelství Analphabet books. Kromě komiksů se zabývá ilustrací, návrhy knižních obálek, grafickou úpravou publikací, obaly CD, návrhy pro počítačové hry, ilustracemi deskových her, divadelními plakáty, reklamními ilustracemi a storyboardy. Jeho komiksy se objevily v několika mezinárodních vodách.

Proč jsem se přihlásil: Chci si vyzkoušet konečně kreslení naživo. A vyhrát tablet:)

Petr Kopl

Petr Kopl je jeden z nejproduktivnějších komiksových kreslířů v Česku. Proslavil se zejména prostřednictvím Štěků Broka Špindíry. Za svoje dílo byl nedávno odměněn cenou Fabula Rasa v kategoriích: Nejlepší český kreslíř, nejlepší český scénárista a nejlepší komiks roku 2012. Momentálně je členem prestižní reklamní agentury Yashica. Petr Kopl je také autorem maskotů Mistrovství světa v biatlonu v Novém městě na Moravě a Dětské olympiády 2013.

LazyBastard - Vojta Velický

Lazybastard jméno mé. Ilustraci drtím již nějakou dobu. Po Hellichovce a pár Plzních, to teď řeším nejčastěji v týdeníku Euro s občasnými štěky ve formě obálek v časopisech Nový prostor a Legalizace. Poslední dobou jsem hodně zaseklej u tabletu, ale o to víc si užívám kresbu v reálu. Jakožto člen DRAWčího týmu, slibuju, že budu bojovat jak jinak než do konce! Pisss!!

Proč jsem se přihlásil: je to zábava a já se chcu bavit

Admiral - Andrej Kolencik

Andrej Kolenčík, prezývaný Admiral, je filmový režisér a výtvarník. Vysokú školu múzických umení v Bratislave absolvoval v odbore animovaná tvorba. V súčasnosti pracuje na voľnej nohe ako režisér hraných a animovaných filmov, reklamných spotov či videoklipov a taktiež sa venuje ilustrácií. Taktiež pôsobil 5 rokov ako programový riaditeľ medzinárodného festivalu animovaných filmov Fest Anča. Za svoje práce získal niekoľko medzinárodných ocenení.

Proč jsem se přihlásil: Prečo nie?

Hiddeo - Viktor Hoshl

Nejsem žádný velký ilustrátor a v téhle soutěži je určitě víc mnohem lepších. Ale čas od času je treba udělat něco do čeho se vám nechce a pro mě je to právě veřejně odhalit kus své práce v podmínkách, kdy nemám nad vším úplnou kontrolu. Tak se mrkněte, jak patlám digitální barvy a doufám, že si tenhle podivný striptýz užijete!

Proč jsem se přihlásil: proto !

Přemek Ponáhlý

... jak už jsem předesílal, mám podezření, že moji rodiče jsou sourozenci. Mezi mé zájmy patří zahrádka, vnoučata a luštění křížovek. Rád se podívám na AZ kvíz, ale jen když ho uvádí Aleš Zbořil. Když jsem byl menší, reprezentoval jsem ZŠ ve skoku do šířky. Umím plavat i jezdit na kole, ovšem ne současně. Nekopu do jedovatejch hub ani do žádnejch jinejch hub. Rád nosím lyžáky do sauny.

Proč jsem se přihlásil: pač už jsem se odhodlal k tomu rozlepit si půlky

Bahas - Michal Bahounek

Mladý pesimista. Nepohrdnu kvalitní knihou, ani filmem. Nejradši mám ale příběhy, které si vymýšlím nakonec sám. Kreslím od chvíle, co jsem se naučil tužku držet v ruce a i přesto, že je mi nejbližší, věnuji se hlavně digitální malbě a animaci. Životním snem je držet v rukou vydaný vlastní komiks, který mám v hlavě několik let a vidět kvalitní animovaný film, při jehož tvorby jsem mohl být součástí. Mezitím je mým cílem zdokonalovat se, jak jen to jde.

Proč jsem se přihlásil: Protože mám rád výzvy, protože umím kreslit, protože bych rád porovnal svůj skill s ostatními, protože bych rád zjistil jak moc nahoře jsem, stejně tak jak moc dole. A protože chci.

Longiy - Trieu Phi Long

Dvacetiletý student ilustrace v Plzni. Již od dětství bylo nad slunce jasné že má být umělec, jelikož všechny své spolužáky ve školce oslňoval perfektně nakresleným sluníčkem a schopností nepřetahovat. Svým původem je předurčen k fatálnímu poznamenání japonskou animovanou tvorbou, avšak vychováním veden k respektu ke klasickým mistrům. Momentálním cílem je vybrousit schopnosti jako designer, ilustrátor, ale svůj nos strká v zásadě do všeho, od fotky až po 3D modelování. Vypozorován přehnaný optimismus a schopností zapomínat s urážející rychlostí.

Proč jsem se přihlásil: Chci vidět jak si na tom stojí česká scéna a poměřit síly.

Magion - Marek Kolář

Už jako kluk pořád s tužkou v ruce. Dneska grafik, malíř a výtvarník. Kreativní grafice se profesionálně věnuju od roku 2005. Současně studuju klasickou malbu na Akademii výtvarných umění. Zajímají mě snad všechny vizuální techniky od klasiky přes animaci až po multimediální projekty. Stručně řečeno renesanční člověk, co žije uměním.

Proč jsem se přihlásil: prostě se mi chce :)

Martin Lacko

Martin Lacko se narodil v roku 1987 v Banský Bytrici. V současnosti studuje ilustraci na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Ve svých pracích se zabývá fantastikou, dungeonmi, monstrami, bojovníčkami a videohrami. Taky se sám videohry pokouší dělat. Maluje skoro výhradně na počítači, je horlivý obhájce digitální malby. Zakládá vlastní komiksový časopis TMA.

Rostislav Liška

Rostislav Liška / Hugo Ross ;) je grey agent, co se snaží propagovat kresbu a ilustraci v grafickém designu pomocí pořádání Hardworkshopů kresby, sítotisku atd... V současnosti zahájil provoz co-working centra pro umělce a designéry s názvem CO-OP v centru Prahy na Bubenské. Mimo to produkuje obří dřevoryty a serigrafie s anatomickými motivy, oh nevídané! To vše zastřešuje jeho sdružení a studio gmbs.cz.

Proč jsem se přihlásil: Protože se tyto výzvy nesmí opomíjet a pro lásku ke kresbě, přímé cestě z duše přímo na papír.

Dalibor Kristek

Volám sa Dalibor a kreslím a kreslím rád. Kreslil som ako malý, kreslil som do zošitov na strednej, potom som kreslil tabletom do počítača, kreslil som plagáty na rôzne akcie, na výške som kreslil film, ktorý vyšiel na DVDéčku „Animation Is Not Mŕtva“, kreslil som ilustrácie do knihy od Ballu, autora, ktorý získal najprestížnejšiu slovenskú literárnu cenu Anasoft Litera 2012, kreslil som aj ilustrácie do rôznych časopisov, kreslil som návrhy na tričná, kreslil som komixy do časopisov a na výstavy, kreslil som návrhy cien na filmové festivaly, ktoré potom dostali víťazi a odniesli si ich domov, kreslil som miliardy skíc a obrázkov do miliónov skicárov a na tony papiera, kreslil som do animovaného filmu, ktorý tento rok vyhral tretie miesto na filmovom festivale v Cannes a získal zvláštne uznanie na najväčšom festivale animovaného filmu v Annecy a onedlho budem kresliť vo wrestlerskej súťaži ilustrátorov, kde vyhrám nový tablet. Kreslím naozaj rád. A mam rád svoju priateľku, ktorá mi toto pomohla napísať, keďže som dyslektik.

Proč jsem se přihlásil: Pretože som vždy chcel vyhrať takúto súťaž a ešte som to nikdy nevyskúšal.

Plumm - Milan Martinec

Odkojily mě Želvy Ninja, vychoval mě Duke Nukem, morální hodnoty mi vštípil Barbar Conan. Zocelila mě rozbitá kolena z her na sídlišti mezi paneláky. Číst jsem se učil u sešitů Spidermana. Kreslit jsem se učil u knih o dinosaurech, později pak na UUD v Plzni. To vše na mě zanechalo nesmazatelné stopy. Dnes se věnuju hlavně ilustraci všeho druhu a concept designu s fantasy a sci-fi tematikou. Jinými slovy – kreslím, maluju a navrhuju neexistující světy a hrozně si to užívám. Grafický tablet a poctivá kresba ve skicáku – nedám na ně dopustit.

Proč jsem se přihlásil: Protože mám digital painting rád a chci si v tom na živo zawrestlovat, protože to je zábavný. A veřejná řež je super nápad a nechci v takové řeži chybět. A protože myslim, že mé věci budou bavit i diváky, nebo v tom alespoň doufám. :)

Petr Šťovík

Jsem čmáral z Prahy, co není dost dobrej, aby se dostal na jakoukoliv uměleckou vejšku (a proto jsem velice zahořklý a nevděčný). Něco přes dva roky se věnuji digitální ilustraci, líbí se mi, jak je to pohodlnější a ne tak špinavé jako tradiční čmárání. Trvalo mi 3 náhodné obrázky tabletem, než se mi někdo ozval kvůli kšeftu. No a od té doby to dělám za peníze. Řekl bych, že hlavně temnější věci jsou moje parketa, ale když na to přijde tak vyplivnu i nějakou tu happy, barevnou krajinku s párem leprikónů na jednorožci s malou mořskou vílou. Moje oblíbená zmrzlina je pistáciová.

Proč jsem se přihlásil: jsem trochu opilej

Karel Cettl

Vystudoval jsem paleontologii na Přírodovědecké fakultě UK v Praze a jsem na to patřičně hrdeýj. Už jako dítě jsem nějakou formou chtěl skloubit vědu a umění. To se mi snad i povedlo ve vytváření odborných rekonstrukcí. Většina z mých prací v sobě nese přírodní motivy, nebo je přírodou nějak ovlivněná. Inspiraci se snažím brát ze světa okolo sebe, z věcí co mám rád : příroda, komiksy (moje srdcovka), počítačové hry, filmy a hudba. I jediná kapka vody mě může nadchnout pro novou věc. Do každé i té nejmenší věci se snažím dát ze sebe co nejvíc to jde. Ve finále je pro mě vždy důležité, abych s výsledkem byl sám za sebe spokojený (i když ta spokojenost vydrží třeba jen 5 minut). Vím, že kreslířina stejně jako věda je běh na nekonečnou trať a to mám na tom rád. Neustále mě to nutí se posouvat dál a stojí to za to. Tuhle práci miluju, bez toho se to snad ani dělat nedá.

Proč jsem se přihlásil: Protože je to pro mě je to výzva, poměřit se s ostatními setkat se s nimi. Vyzkoušet si pracovat v presu, na zadání a před publikem. Prostě skvělá příležitost jak načerpat nové věci. Navíc wrestling byl vždy můj nejoblíbenější sport a už od mládí jsem chtěl být wrestler. Rád bych využil možnosti se jím alespoň na malý okamžik stát.

Kdo jsme?

Pionýrské ilustrátorské studio, co 11 let tvrdí muziku v čechách.
www.drawetc.cz

Nové digitální komiksové nakladatelství.
Vyprázdni svůj šuplík!
www.bigbookbrotherhood.com


Design label, který si hraje na to, že si na nic nehraje.
www.urbanlegend.cz
WACOM

Naše (lidská) společnost se vyznačuje stále větší potřebou komunikace a informací. Za účelem splnění složitějších požadavků na komunikaci bez kulturních či geografických hranic, je nutné neustále vyvíjet nové, vysoce výkonné metody komunikace a vyjadřování. Wacom se věnuje tomuto úkolu více než dvacet let. Vyrábí, vyvíjí a podporuje inovační nástroje pro počítač, určené pro zachycení a kreativní ztvárnění a vyjádření myšlenek.

Proč podporujeme RAW?

Název společnosti je odvozen od WA = harmonie (z japonštiny); com = počítače. Filozofií Wacomu je, že technologie může přispět k dosažení většího porozumění a harmonie mezi lidmi. Výrobky Wacom jsou chráněny celou řadou patentů a produktové řady Intuos a Cintiq nemají v podstatě srovnatelnou konkurenci. Pro kreativního umělce jsou produkty Wacom nezbytnou součástí uměleckého workflow.

Fusion Hotel Praha

Pro název hotelu jsme záměrně zvolili název fusion – ve smyslu propojení. fusion hotel je totiž propojením cenově dostupného, a přesto designově unikátního lounge hotelu. Propojením uvolněné atmosféry a umění, vytvořeného mladými českými umělci ve všech prostorách hotelu. fusion ale hlavně spojuje různé typy hostů s rozdílným rozpočtem, cestovatele hledající novou alternativu v prominentní lokalitě v centru města. Cenová dostupnost hotelu není na úkor servisu. Naopak, naše služby, hotelové vybavení, jídlo, outlety jsou propojením různých inspirací. To vše vytváří multi-kulturní koncept, který ve fusion hotelu pocítíte.

RADIO1

… je první česká soukromá rozhlasová stanice, vysílající již od roku 1990. Radio 1 představuje významný kulturní fenomén, reaguje na nové trendy a mapuje široké spektrum současné hudby včetně jejích okrajových žánrů. Vedle hudebního vysílání nabízí informační servisy ze všech oblastí kultruy. Další informace najdete na www.radio1.cz

Proč podporujeme RAW?

Radio 1 dlouhodobě podporuje kvalitní výtvarné umění. Ilustrace, grafický design a komiks je jeho nedílnou součástí, spolupracujeme proto s českými kreslíři včetně podpory festivalu KomiksFEST!, kde jsme mnoho let mediálními partnery. Těší nás, že soutěž Raw Art Wrestling pomůže zpropagovat mezi veřejností českou výtvarnou scénu a rozšíří základnu obdivovatelů grafických disciplín i komiksu, mezi které Radio 1 patří.

KomiksFEST!

...je mezinárodní multimediální festival a vznikl v roce 2006 s cílem vyvést komiks v Česku z undergroundu a etablovat ho jako plnohodnotné moderní médium schopné nést jakýkoli obsah. Motto festivalu zní „Komiks unlimited“ a každý rok přináší nové knihy, výstavy, filmy, divadelní představení, autogramiády a besedy.  

Proč podporujeme RAW?

Když vezmete gladiátorskou arénu, připojíte ji přes tablet na velké plátno a vhodíte do ní dva slávychtivé výtvarníky, vznikne interakce blízká té, kterou tak milujeme mezi dvěma komiksovými rámečky. Navíc je to multimediální, výtvarné a šance pro nové talenty, takže jako cool. A nebo RAW. Jinými slovy: KomiksFEST! doporučuje.

Tohle dělá DRAWetc. a jestli něco ukradneš, useknem ti ruku!