RAW Analog - kreslení za pomocí štětců, barev, sprejů, airbrushe, válečků...
RAW Digital - kreslení za pomocí grafického tabletu a počítače.
Soutěž v dabování krátkých spotů, ilustrací a reklam pro návštěvníky.
...
Dvacetiminutová zábavná výzva pro všechny.
Čmárání s Wacomem.
Resident DJs.

Schéma     
   soutěže

5 × Kvalifikace →

20 semifinalistů

Z pěti online kvalifikačních kol postupuje 20 borců do živého semifinále v Praze. O svou čest a přízeň nekompromisní poroty se utkají představitelé analogové i digitální ilustrace. Každých 21 dní bude vyhlášeno nové téma a oznámen neúprosný termín odevzdání soutěžního díla. Témata vymýšlí odborná porota o pěti stálých členech.

1 × Semifinále →

8 finalistů

Semifinále proběhne v jednom večeru s velkolepou show a programem. V jedné aréně se utkají bojovníci v analogové a digitální ilustraci před zraky diváků. Pod brutálním tlakem devadesátiminutového časového limitu a pod neúprosným dohledem poroty a diváků se rozhodne, kdo si zaslouží bít se o titul ultimátního šampiona. Ze čtyř soubojů po pěti ilustrátorech vzejde osm vítězů, kteří se poté utkají ve finále.

1 × Finále

2 vítězové

Před závěrečným barvoprolitím dostanou finalisté možnost se setkat a podružit se svými soky. Velkolepé oslavy se zajímavým programem se samozřejmě mohou zúčastnit i návštěvníci. Až se po boji usadí prach, na nohou zůstanou stát dva vítězové. Ultimátní

Pravidla
wrestlingu

Téma pro každé kolo je vyhlášeno porotou těsně před samotným kreslením. Wrestleři mají 90 minut na předvedení svého talentu. Je dovoleno používat jakékoliv prostředky:
internet, fonty, barvy, vzory, obrázky...
O vítězi rozhoduje porota a přítomné publikum.

Odborná porota

Vladimír Strejček

Vladimírovy zkušenosti s komerční ilustrací sahají do roku 1998, kdy začíná pracovat v kreativní sféře reklamních agentur. V roce 2002 zakládá studio DRAWetc. a společně s přáteli buduje studio, které svým klientům nabízí tzv. vizual fullservice, tedy cokoliv, co se týče vizuálních zpracování a ilustrace. Během 13ti let působení na trhu Vladimír získává totální přehled o české ilustrátorské scéně. Působí jako pedagog a ve volném čase píše a kreslí svůj komix.

Michal Suchánek

Absolvent Výtvarné školy Václava Hollara je ilustrátorský autodidakt, který v roce 2015 vstoupil na české komiksové nebe jako jasná hvězda. Majitel americké komiksové linky a rukopisu svým prvním komiksovým sborníkem “Děsivé radosti” k povídkám Ondřeje Neffa dokázal všem, že i v České Republice je autor, který má potenciál vykopnout leckteré ilustrátorské dveře na světové úrovni.

Marek Linhart

Marek je vycházející hvězda české reklamní scény. Je držitelem několika prestižních ocenění jako D&AD, One show merit, PIAF, EFFIE a několika ocenění Art Director Clubu ČR, Českého Direktu a ČCPR. Nyní Marek působí jako copywriter a ideamaker pro reklamního giganta Ogilvy, ale věnuje se i svým menším projektům.

Lee Bofkin

Global Street Art je jedinečná a dosud největší online sbírka a archiv street artu a grafity z celého světa. Lee je také zakladatel průkopnického projektu Walls Project, který od roku 2012 zmapoval přes 500 legálních murálů. Nejen, že Lee procestoval svět a je chodící encyklopedií street artu a mural artu, ale je také držitelem PhD diplomu z matematiky z Cambridge.

Vladimír 518

Vladimir Brož je jeden z nejdéle působících rapperů na české hip hopové scéně, člen skupiny PSH, zakladatel labelu a nakladatelství BiggBoss. Je znám i jako výrazná osobnost graffiti scény, dále jako ilustrátor, komiksový výtvarník či autor scénografií.

Kontakty

Hanina Větrovcová

Head of RAW
hanina@r-a-w.cz
call: +420 739 592 932

Fakturační údaje:
RAW Events s.r.o.
Myslíkova 1922/9
110 00 Praha 1

IČ: 24132829
DIČ: CZ24132829

RAW by nebyl možný bez našich partnerů. Děkujeme!